Հորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները
Մարտը հարուստ էր բոլոր տեսակի աստղագուշակային իրադարձություններով՝ ռետրոգրադային Վեներա եւ Մերկուրի, արեւի եւ լուսնի խավարումներ, ինչպես նաեւ մարտի վերջին օրը Նեպտունը կփոխի նշանը, որը տեղի է ունենում 14 տարին մեկ անգամ: Ապրիլը կլինի ավելի հանգիստ ամիս, որը կբերի շատ դրական գարնանային մթնոլորտ։ Ավելի մանրամասն ներկայացնենք, թե ինչպիսին կլինի ամիսը։
Ապրիլի 7-ին Մերկուրին շրջվում է եւ դադարում ռետրոգրադային լինել: Այդ օրվանից կարող եք իրականացնել ցանկացած պլան եւ նոր նպատակներ առաջադրել։ Ցանկացած ձեռնարկ հեշտ ու բարենպաստ կլինի։ Եթե մարտին ինչ-որ բան դանդաղել է, ապրիլին ամեն ինչ առաջ կընթանա։ Ռետրոգրադային Մերկուրին խառնել է պլանները, ավելացրել սխալները, ձգձգումները, անհարկի շփոթությունը եւ աղմուկը. նրա ուղիղ շարժման անցնելը չպետք է վախեցնի ձեզ, որ ինչ-որ բան պլանավորվածի համաձայն չի ընթանա։ Ազատ պլաններ կազմեք, նպատակներ դրեք եւ շարժվեք առաջ, քամին համընթաց կլինի։
Ապրիլի 13-ին Վեներան շրջվում է եւ դադարում ռետրոգրադային լինել։ Ապրիլի 13-ից հետո բարենպաստ շրջան է սկսվում նոր ծանոթությունների, սիրավեպերի, հարաբերությունների, ամուսնության, նույնիսկ ամուսնալուծության համար, եթե դա երկար սպասված է ու դժվար։ Վեներան ավելի շատ դիվանագիտություն եւ ներդաշնակություն կբերի միջանձնային հարաբերություններում, ինչպես նաեւ կբարձրացնի ձեր կենսունակությունը։ Հիանալի կլինի զբաղվել այն ամենով, ինչ կապված է գեղեցկության, սիրո եւ հաճույքի հետ: Չնայած այն հանգամանքին, որ գարունը պաշտոնապես սկսվել է մարտին, հենց ապրիլի կեսերին կհայտնվեն ռոմանտիկ տրամադրություն եւ կյանքը վայելելու ցանկություն:
Ապրիլի 13-ին նաեւ կլինի լիալուսին, իսկ ապրիլի 27-ին ամիսը կավարտվի նորալուսնով։ Ավելի մանրամասն նորալուսնի եւ լիալուսնի մասին կպատմենք խորագրի հաջորդ նյութերում։
Պլանշետներ՝ «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի մասնակիցներին ՔՊ-ին ընտրածների մեջ գերակշիռ էր վարչական ռեսուրսը. Ավետիք ՉալաբյանԱլիևը նշել է Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման երկու հիմնական պայման Հայտնի դերասան Ժան-Կլոդ Վան Դամը ներգրավված է երեխաների թրաֆիքինգի գործում Հայաստանը հայտնվել է անվտանգային վակուումի մեջ․ Արմեն ՄանվելյանԾաղկաձորում ամփոփվել է Fastex-ի աջակցությամբ կայացած Future Economy Summit-ը Մահացել է Ռաֆայել Գրիգորյանը Որպես ազատամիտ քաղաք՝ Գյումրին մերժեց ՔՊ-ին․ Մենուա ՍողոմոնյանՓաշինյանը փորձելու է զավթել իշխանությունը Գյումրիում Ի՞նչ է սպասվում Շտայնմայերին Բաքվում Կառուցապատման շուկայում վաճառքի նոր գործիքներ են մշակվելՉինաստանը կկառուցի հսկա արեգակնային կայան ուղեծրում YoHealth-ը ներկայացնում է YoBlog բաժինը՝ FTN վաստակելու հնարավորությամբ Փաշինյանը ոչ ոք է. ժողովուրդը նրան ղարաբաղյան շարժումը չշարունակելու մանդատ չի՛ տվել. ՍողոմոնյանԱպրիլի 2-5-ը մարտեր ընթացան շփման գծի ողջ երկայնքով. ապրիլյան պատերազմից անցել է 9 տարի Doing Digital Forum 2025-ի ֆինանսական գործընկեր Ֆասթ Բանկը Visa Gold ԱկնՔարտեր կնվիրի մասնակիցներին ՀՐԱՏԱՊ ԼՈՒՐ. «Շուտով կլինի Իրանի վրա ամենամեծ hարձակումը պատմության մեջ». իսրայելական հեռուստաընկերություն Վթար Երևանում, բախվել են «Nissan» ու «Mercedes», որն էլ հետո՝ լուսակիրի սյանը. Shamshyan Գյումրու «սպիտակ ծուխը» և իր դասերը․ Վահե ՀովհաննիսյանԱմենամեծ ՀՆԱ-ն ունի Սյունիքի մարզը, և դա հանքարդյունաբերության շնորհիվ է. Աննա Սաղաբալյան Գույքահարկը պետության և անհատի փոխհարաբերությունները կարգավորող հարկատեսակներից մեկն է, բայց այն պետք է լինի ողջամտության սահմանում. ՀայաՔվեԳյումրին ցույց տվեց, որ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններով հեռացնել հնարավոր է. Ավետիք Չալաբյան Նոր ցիկլոն է ներթափանցում Հայաստան․ Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասին Արփինե Սարգսյանին փոխարինելու համար թեկնածու են փնտրում. «Ժողովուրդ» Պարտված, ծեծված մարդը պետք չի կարող բանակցել, պիտի թողնի-գնա․ քաղաքացիՄեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Դիվանագիտության պատուհանը միշտ բաց է, բայց ճնշման ու uպառնալիքների ներքո ԱՄՆ-ի հետ ուղիղ բանակցությունների չենք գնա. Իրանի ԱԳ նախարարՀայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտnւթյունըՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերՄհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Չինաստանում առաջին արտոնագրերն են տրվել թռչող տաքսիներինՄյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ինչու՞ չի կարելի առավոտյան սուրճ խմել դատարկ ստամոքսին Թաիլանդում տասնյակ զբոսաշրջիկներ տեղափոխող զբոսանավ է բռնկվել, կան տուժածներԳալա-համերգ. տոնելով անցած ուղին՝ ձգտումով դեպի նոր հորիզոններ «Տելեգրամ»-ի միջոցով թմրամիջոցներ իրացրած հրազդանցի 24-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել է (տեսանյութ)«Հավերժ ընկերներ և երբեք թշնամիներ». Չինաստանի ԱԳ նախարարը՝ ռուս-չինական հարաբերությունների մասինՌոնալդուն հնարավոր է վերադառնա իր նախկին ակումբ․ Sky Sports SpaceX-ն ուղեծիր է դուրս բերել Crew Dragon տիեզերանավը՝ տիեզերական զբոսաշրջիկներովՀայաստանը եվրոպական մշակույթի կարևոր մասնիկներից է և աշխարհին հայտնի է նախևառաջ մշակույթով. Մարագոս Շախմատի մրցումներով մեկնարկել են ՀՀ ուսանողական մարզական 26-րդ խաղերըԱյս խելահեղ տեմպի մեջ մեզ փորձում են հոգնեցնել ու հանձնել երկիրը․ Դավիթ Սարգսյան Դրա հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար. ՌԴ ԱԳՆ Սարի թաղում դանակաhարություն է եղել․ նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Չարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկելու գործով 5 անձ ձերբակալվել է․ հայտնի է վիճաբանության պատճառը․ Armlur Ապրիլի տոնական և ոչ աշխատանքային օրերը Մեզ մեր արժեքներն են պահել, դրանից չի կարելի հրաժարվել․ Արսեն Գրիգորյան«ՀայաՔվեի» դիտորդները պատրաստված են և գրագետ․ Արմեն ՄանվելյանՀանքարդյունաբերության ոլորտը սկսել է «խոսել». քննարկում ԵՊՀ-ում Երկրաշարժ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելք